Další informace o našich produktech

Příběh pečeného čaje

Myšlenka Pečeného čaje nám proběhla hlavou poprvé už před 8 lety. Měli jsme s ním utkvělé vzpomínky a pocity z dětství, zejména, co se našich babiček a dlouhých zimních večerů týká. Byly to chvíle pohody, dětské bezstarostnosti a dlouhého povídání, které jsme milovali. Babička velmi často na stůl položila zavařovací sklenici, ze které nabrala 2 lžíce Pečeného čaje (koncentrátu) a zalila je horkou vodou. Vzpomínám si, že jsme nikdy nezůstali jen u jednoho šálku.

Když nás zajímalo, odkud má vůbec recept na její vynikající „čaj“, odpověděla nám, že stejně jako tu teď sedíme my, sedávala tu se svou babičkou během svého dětství i ona.

Začali jsme tuto myšlenku rozvíjet více a zjistili, že tento způsob konzervování byl v minulosti naprosto běžnou záležitostí. To bylo v dobách, kdy ještě neexistovaly žádné ledničky a mrazáky, a jednalo se tak o jeden ze způsobů, jak přes zimu uchovat ovoce. Avšak s příchodem moderní technologie a možností započala tato tradice upadat, přeci jen se jednalo o poněkud náročnější způsob oproti pouhému otevření a zavření mrazáku.

Při uvědomění si všech těchto skutečností nám přišla jako velká škoda, že tomu tak je. Takto se zrodila myšlenka obnovení této tradice! A začali jsme vyrábět...

Číst více